Αθλητικός όμιλος καλαθοσφαίρισης Φοιτητικός Φιλίας

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΣΤΗ ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΠΑΡΑ ΤΙΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΑΠΟΥΣΙΕΣ!!! ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ - ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ 61 -56

Συντάχθηκε απο τον/την Administrator on .

Με το δεξί ξεκίνησε η ομάδα μας στην επιστροφή της στην Γ' κατηγορία απέναντι στον κυψελιακό παρα τις απουσίες του αρχηγού μας Κώστα Χατζή αλλά & του Σοφοκλή Καραμαλέγκου. Η ομάδα με σύμμαχο τον υπέροχο κόσμο που κατέκλεισε και πάλι ασφυκτικά το γήπεδο και την τρομερή άμυνα σε συνδιασμό με την  μεγάλη διάθεση & ενέργεια που έβγαλε στο παρκέ μπήκε δυνατά και ξενικήσε τον αγώνα με 7-0. Μέχρι το τέλος του δεκαλέπτου η ομάδα μας ήταν ο κυριάρχος του αγώνα κλείνοντας το δεκάλεπτο με 21 - 9 . Στο δευτερο δεκάλεπτο η ομάδα κάνοντας κάποια χαζά λάθη στην επίθεση έδωσε το δικαίωμα στον κυψελιακό να επιστρέψει στο μάτς και το ημίχρονο έκλεισε 27-28. Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με εισβολή μέσα στον αγωνιστικό χώρο γραφικού φιλάθλου - παράγοντα του κυψελιακού και μετά ακολούθησε διακοπή. Κάπου εκεί η ομάδα πείσμωσε και έδειξε ποιος πρέπει να κερδίσει!!Όλο το δεύτερο ημίχρονο ανήκει στην κατάθεση ψυχής των παιχτών μας όπου δεν άφησαν κανένα περιθώριο στον αντίπαλο και πήραν αυτο που αξίζαμε. Μπράβο σε όλα τα παιδιά για αυτήν την μεγάλη νική παρα τις απουσίες και ενα τεράστιο ευχαριστώ στον υπέροχο κόσμο μας που και πάλι έδωσε βροντερό παρων μοναδικό για τις τοπικές κατηγορίες. Συνεχιζούμε...

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ : 21 - 9 / 27 -28 / 44 - 43  / 61 - 56

ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ( ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ) : ΚΟΚΟΡΗΣ 10 , ΜΑΡΑΜΕΝΟΣ 5 (1) , ΧΑΤΖΗΑΡΑΠΗΣ 10 , ΚΑΤΣΟΥΡΗΣ 2 , ΠΕΡΟΥΛΗΣ , ΤΟΜΑΡΑΣ 4 , ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΟΣ , ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛ. 15 , ΞΑΡΧΑΚΟΣ ,ΤΣΙΤΟΥΡΑΣ 15 (2) , ΜΑΥΡΑΚΗΣ .